UA

Чи можна їсти після протезування зубів

Протезування зубів з використанням коронки є одним з найефективніших і найпростіших методів, які сьогодні ретельно вивчені та проводяться з використанням сучасного обладнання. При правильному виборі, встановленні та догляді за коронкою вона зможе прослужити до 15 років (особливо довговічними є керамічні).

При цьому довговічність будь-якого матеріалу залежатиме ще й від того, наскільки ретельно ви дотримувалися порад стоматологів після протезування зубів. Давайте докладніше розберемося: як проходить процедура і чи існують обмеження на їжу після неї?

Особливості протезування зубів

Як відбувається протезування зуба? Все залежатиме від конкретної ситуації: складності встановлення протезу, супутніх факторів. Насамперед необхідно записатися на консультацію та огляд до стоматолога. Лікар вивчить стан щелепи, зробить комп'ютерну томографію і визначить необхідність встановлення коронки – вона потрібна у разі, якщо зуб зруйнований більш ніж 50%.

Подальший етап безпосередньо протезування має такий вигляд:

  1. Препарування. Зубну тканину необхідно обточити під необхідну форму, яку надалі встановлюватиметься коронка.
  2. Зняття зліплення зубів. Щоб коронка відчувалася комфортно у ротовій порожнині, необхідно зробити повний зліпок усіх зубів, вивчити їхню анатомію, прикус тощо. На цьому ж етапі лікар визначає розташування кожного зуба при змиканні та розмиканні щелепи.
  3. Виготовлення коронки. Цей процес здійснюється у спеціальних лабораторіях з використанням комп'ютерних програм. Там моделюється кожен зуб і створюється макет готового протеза.
  4. Готову коронку приміряють, щоби переконатися: наскільки вона підходить пацієнту. Якщо щелепи стуляються нормально, лікар здійснює фіксацію протеза.

Рекомендації щодо прийому їжі після протезування зубів

Тепер давайте докладніше розберемося, що можна їсти після протезування зубів? Всі рекомендації щодо подальшого відновлення ротової порожнини, що стосуються в тому числі правильного раціону, лікар надає відразу після проведення процедури. Обов'язково слідуйте порадам фахівців, щоб уникнути ускладнень і досягти максимально якісного результату.

Відразу після процедури вживати їжу категорично не рекомендується. Потрібно почекати 2-3 години для базового відновлення. Крім того, спочатку може діяти анестезія. І вживання їжі при нерухомій частині щоки чи язика може призвести до їх ушкодження.

Також спочатку після встановлення коронки лікарі рекомендують обмежити:

  1. Занадто тверду їжу. Від неї краще повністю відмовитися або пережовувати на тій стороні, де немає свіжовстановленої коронки.
  2. Барвисті пігменти. Особливо у великій концентрації вони присутні у чаї, каві, соках.
  3. Гарячі або холодні напої та страви. Зуби залишаються чутливими до підвищених або знижених температур, можуть реагувати болем або дискомфортом.
  4. Тягучі в'язкі продукти та страви. Дають сильне навантаження на коронку та є незручними при вживанні.

Дотримуючись перерахованих рекомендацій фахівців, ви зможете помітно продовжити термін служби коронки. І обов'язково дотримуйтесь правил гігієни – чистіть зуби двічі на день з використанням пасти та зубної щітки, які порадить стоматолог. Для якіснішого результату також рекомендують використовувати іригатор або зубну нитку.