UA

Для чого потрібне чищення зубів

Для збереження здоров'я зубів та ясен необхідно забезпечувати правильну гігієну ротової порожнини. Щоденне чищення вранці та ввечері з використанням зубної пасти допомагає впоратися з легким нальотом та залишками їжі. Однак без професійного чищення зубів навіть використання ниток, ополіскувачів та інших аксесуарів у домашніх умовах не дасть належного результату.

Давайте докладніше розберемося, з якою метою здійснюється чищення зубів, кому вона особливо рекомендована і як часто потрібно проходити цю процедуру у стоматолога?

Для чого проводиться чищення зубів

Насамперед варто відзначити, що професійне чищення зубів помітно відрізняється від відбілювання – допоміжної процедури, спрямованої на освітлення емалі. Очищення здійснюється насамперед із гігієнічною метою: від каменів, нальоту тощо. Для цього використовуються полірувальна паста і сучасне обладнання: потужні апарати, що справляються з потемнінням, незалежно від цієї етіології. Плями на емалі з'являються від продуктів харчування, що фарбують (чай, кава, соки), а також у курців або при неправильній гігієні ротової порожнини.

Професійне чищення зубів особливо показано при:

  • здійсненні подальших процедур, пов'язаних з лікуванням зубів та ясен як початковий етап;
  • неправильно проведеної гігієни ротової порожнини - апаратне чищення забезпечує комплексне очищення зубів, у тому числі і в важкодоступних місцях;
  • специфічним скупченням зубів та неможливості здійснювати повноцінну гігієну ротової порожнини в домашніх умовах;
  • наявності встановленої брекет-системи чи ортопедичних апаратів;
  • захворюваннях ясен: хронічного чи гострого пародонтозу чи пародонтиту;
  • неприємний запах з рота, який не забирається навіть після чищення зубів у домашніх умовах;
  • Швидке виникнення зубного нальоту – часто така проблема виникає при захворюванні деяких внутрішніх органів, наприклад шлунково-кишкового тракту.

Особливо корисним є професійне чищення зубів і для стану пломб. Використовуючи полірувальні засоби, фахівцям вдається продовжити службу зубної пломби, запобігти її потемнінню або розколюванню.

Як часто потрібно проводити чищення зубів

Якщо у вас немає особливих проблем із зубами та станом ясен, профілактичне чищення необхідне 1 раз на 6 місяців. Цього достатньо, щоб підтримувати гігієну ротової порожнини і запобігати виникненню зубного каменю, нагромадження нальоту і, як наслідок – карієсу та інших захворювань. Пацієнтам із проблемними зубами та яснами рекомендують проводити чистку один раз на 3-4 місяці.

Скільки коштує чищення зубів? Все залежатиме від технології, яку використовує стоматолог під час виконання процедури. Очевидно, що сучасне обладнання є більш дорогим, що підвищує і остаточну ціну послуги. Однак саме воно є найбільш ефективним і допомагає полірувати емаль без дискомфорту та болючих відчуттів для пацієнтів.

Як показує практика, найкращих результатів вдається досягти, здійснюючи профілактичне професійне чищення зубів з використанням технології Air Flow. Вона проводиться на однойменному апараті з використанням абразивного порошку, що знімає наліт і полірує емаль.

Не забувайте, що окрім чищення, важливо також дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога після процедури. Фахівці розкажуть, як правильно здійснювати гігієну ротової порожнини, які для цього зубні пасти та щітки підходять саме вам?