UA

Імплантація зубів: особливості, етапи процедури та рекомендації щодо відновлення

Що таке імплантація зубів – це операційне втручання, спрямоване на встановлення штучного аналога кореня зуба кісткову тканину. Стоматологічна процедура стає все більш популярною насамперед завдяки тому, що існує безліч різних імплантів. Що дозволяє правильно підібрати відповідне рішення у кожному індивідуальному випадку.

При цьому сама процедура імплантації досить складна, потребує тривалої підготовки та правильного відновлення. Давайте докладніше розберемо, з чого складається імплантація зубів і як доглядати ротову порожнину після хірургічного втручання.

Що таке імплантація зуба

Відсутність одного або декількох зубів не завжди є ознакою старості. Травматизація кореня може відбуватися з різних причин і бути, зокрема, запущеною стадією карієсу або інших захворювань ротової порожнини, а також дефіциту певних вітамінів і мінералів в організмі. Імплантація зуба передбачає операційне втручання встановлення спеціального імпланта. За своєю конструкцією він повністю імітує корінь зуба.

Сьогодні виробники виготовляють імпланти із різноманітних матеріалів: від бюджетних до преміальних. Виходячи з якості основи, можна відстежити:

  • термін експлуатації;
  • принцип встановлення;
  • швидкість відновлення;
  • те, наскільки легко він уживатиметься з живими тканинами;
  • зовнішній вигляд.

Найчастіше імпланти виготовляються з титану або його суміші з іншими металами. Це найбільш популярний, міцний, довговічний варіант, який водночас відрізняється вигідною вартістю. Інший матеріал - діоксид цирконію - використовується в тому випадку, якщо у пацієнта є алергічна реакція на метали або важлива також естетична складова.

Як проходить імплантація зуба

Тепер давайте розберемо докладніше, з чого складається імплантація зубів. Процедура досить складна, передбачає низку послідовних етапів:

  1. Підготовчий процес. Необхідно знайти досвідченого стоматолога, який спеціалізується на установці імплантів. Під час консультації лікар проведе докладний огляд та збір анамнезу, визначаючи, чи підходить вам такий метод лікування. Також на консультації можна скласти детальний план, розрахувати вартість процедури.
  2. Діагностика ротової порожнини. Для визначення точного стану зубів та ясен необхідно провести комп'ютерну томографію. Додатково, стоматолог може запросити інші лабораторні дослідження, наприклад загальний аналіз крові.
  3. Розробка імпланту. Він виготовляється за попередньо створеною 3D моделлю.
  4. Лікування сусідніх зубів. Важливо, щоб ті ділянки ротової порожнини, які будуть біля імпланту, були здоровими.
  5. Безпосереднє встановлення титанової основи. Як відбувається імплантація зубів? Насамперед – введення анестезії. Після цього процес стає максимально безболісним і не викликає жодного відчуття дискомфорту. Сама операція передбачає розрізання ясен, підготовку місця подальшої установки імпланту та її закріплення. На останньому етапі ясна зашивають та обробляють.

Що роблять із імплантом далі? Після його повного приживлення, що настає через 4-5 місяців, можна переходити до закріплення протеза зуба, попередньо виготовленого по зліпку.

Відновлення після операції

Що не можна робити після імплантації зуба? Детальний перелік всіх протипоказань, а також порад для швидкого та безболісного відновлення пошкодженої тканини вам дасть лікар. При цьому є універсальні правила, які є актуальними для кожного пацієнта:

  1. Відмовтеся від твердих продуктів, які можуть пошкодити ясна і порушити процес загоєння.
  2. Відмовтеся від куріння та алкоголю, які можуть сильно дратувати слизову.
  3. Знижуйте навантаження.
  4. Перші кілька тижнів після операції не відвідуйте сауни, уникайте гарячих напоїв.

І в жодному разі не варто чіпати руками місце встановлення імплантату зуба. Щонайменше тому, що ви можете занести інфекцію. Більше того, навіть дотик мовою може бути небезпечним і спричиняє травмування ясна, проблеми з приживленням матеріалу.

Чи часто пацієнти цікавляться, які вітаміни пити після імплантації зубів, щоб допомогти організму швидше відновитися? Всі фахівці рекомендують вживати профілактичну дозу вітаміну D. Він відповідає навіть за зміцнення кісткової тканини. Також не зайвими будуть вітамінні добавки з високим вмістом кальцію та Омега.