UA

Карієс у дітей

Карієс у дітей

Карієс у дітей стає все більш поширеною проблемою, яка вражає дітей дошкільного та шкільного віку, але все частіше і немовлят. Карієс у дітей – серйозна проблема, яку батьки часто недооцінюють. Що викликає карієс у дітей? Як він проявляється і як його ефективно лікувати?

 

Причини карієсу у дітей

Карієс у дітей, як і у дорослих, виникає через недостатню гігієну порожнини рота. Якщо чищення зубів у дорослих є щоденним заняттям, то дітям немає з кого брати приклад. Про гігієну порожнини рота потрібно стежити ще в дитинстві, до початку прорізування зубів, промиваючи ясна марлевим або ватним диском, змоченим у воді або трав'яному настої. З плином часу навчайте дитину і прищеплюйте їй звичку регулярно чистити зуби. Діти, у яких молочні зуби погано мінералізовані, ніж постійні, набагато більш сприйнятливі до бактерій, що викликають карієс. Карієс у дітей також часто є результатом неправильного харчування дитини. Шкідливі звички, такі як годувати дитину вночі, дозволяти дитині засинати з пляшечкою, давати дитині їжу, багату цукром і вуглеводами, – все це сприяє розвитку карієсогенних бактерій. Важливою причиною карієсу у дітей є також відсутність систематичного догляду за зубами.

Симптоми карієсу у дітей

Карієс у дітей на початковій стадії часто непомітний. В основі цього захворювання лежить демінералізація емалі, що призводить до каріозного дефекту. Перший симптом, на який варто звернути увагу, це поява липкого біло-жовтого нальоту, який щільно прилипає до зубів малюка. На наступному етапі розвитку карієсу у дітей з’являється тьмяна шорстка біла пляма або смуга, яку дуже легко побачити, оскільки вона відрізняється від здорової емалі. На цій стадії карієс продовжить розвиватися, якщо не проводити належної гігієни та лікування зубів. Тонкий і декальцинований шар емалі починає темніти і руйнуватися, викликаючи каріозну порожнину. У цьому випадку запалення може стати навіть болючим, особливо при пережовуванні їжі. Ця фаза карієсу у дітей вимагає втручання стоматолога, бормашини та пломбування.

Способи лікування карієсу у дітей

Спосіб лікування карієсу у дітей залежить від його стадії. У початковій фазі, коли емаль вкрита каріозними плямами, досить провести фторування у стоматолога і почистити зуби пастою, що містить фтор. Лікування фторуванням полягає в нанесенні на зуби спеціального препарату, який захищає емаль від бактерій, підтримує процес відновлення та покращує стан емалі. Коли карієс у дітей вже запущений і поєднується з великими карієсами, метод лікування підбирається індивідуально. Найчастіше він полягає у видаленні механічно уражених тканин і пломбуванні зуба пломбою. Також можна просочити зуби, змочивши уражені карієсом зуби в розчині нітрату срібла, який пригнічує розвиток карієсу. Іноді буває, що карієс у дітей настільки запущений, що доводиться видаляти зуб, що в подальшому може вплинути на виникнення неправильного прикусу у дітей.

Профілактика карієсу у дітей

Лікування зубів часто може бути болісним, і, перш за все, карієс у дітей є непривабливим і може вплинути на стан зубів у майбутньому. Тому дуже важлива профілактика карієсу у дітей, яка повинна починатися ще до появи перших зубів. Найважливішими правилами, щоб уникнути карієсу на зубах нашої дитини, є регулярні візити до стоматолога, чищення зубів принаймні двічі на день і полоскання їх водою після кожного прийому їжі, також для немовлят, давати дитині несолодкі напої, давати дитині багато овочей та фруктів, що містять вітаміни A, C і D, і не облизуйте соску чи чайну ложку перед тим, як дати їх вашій дитині.