UA

Керамічні брекети

Сьогодні неправильний прикус можна лікувати різними видами брекетів – деякі з них, наприклад, керамічні брекети, є дуже ефективними і водночас надзвичайно естетичними. Причина в тому, що вони не виділяються так сильно, як металеві брекети. Як працюють естетичні керамічні брекети, скільки коштують і коли їх варто обирати?

Керамічні брекети - що це таке і скільки коштує?

Яка характеристика керамічного ортодонтичного апарата?

Керамічні брекети - це різновид незнімних брекетів, які кріпляться до зубів із зовнішнього боку. З суто медичної точки зору вони відіграє точно таку ж роль, як і металевий брекет. Відмінність полягає в його зовнішньому вигляді, адже керамічний прилад, як правило, набагато непопомітніший. Все тому що їх колір схожий на колір зубів, завдяки чому вони «зливаються» з нашими зубами, стаючи практично непомітними. Крім того, ви можете вибрати лігатури, які за кольором будуть близькі до кольору ваших зубів, що значно посилює позитивний естетичний ефект. Однак варто мати на увазі, що керамічні брекети не є повністю непомітними для сторонніх осіб, тому що дуги, розміщені в брекетах, все одно помітні, хоча, звичайно, значно меншою мірою, ніж у випадку металевих брекетів.

Керамічні брекети - для кого?

Ми вже знаємо, чим відрізняються керамічні брекети від металевих, але залишається питання, для кого призначені естетичні брекети? Що ж, вони створені для людей, які хочуть подбати про свій прикус і водночас зберегти красиву, естетичну посмішку під час лікування. Металеві брекети можуть позбавити впевненості в собі, адже вони дуже помітні на тлі зубів. Водночас керамічна камера не так кидається в очі, тому її охоче вибирають професійно активні люди, яким доводиться стежити за своєю зовнішністю. Керамічні брекети можна використовувати при лікуванні різних видів неправильного прикусу у людей будь-якого віку. Тим не менш, остаточний вибір як методу лікування, так і терапевтичних засобів робить ортодонт Дніпро за погодженням з пацієнтом.

Ціна керамічних брекетів, тобто скільки коштує повне лікування?

Серед пацієнтів часто виникає питання, скільки коштує керамічний прилад? Безперечно, витрати на ортодонтичне лікування високі, але якщо ми хочемо використовувати сучасні, естетичні рішення, вони зростуть. За традиційний металевий прилад ми заплатимо в середньому 9000 гривень, тоді як керамічний прилад коштує 13 тисяч гривень.

До цього варто додати витрати на повну ортодонтичну діагностику та контрольні візити, які необхідно проводити приблизно кожні 4 тижні. Зверніть увагу, що в цьому плані керамічні брекети нічим не відрізняються від традиційних. Таким чином, вартість повного лікування буде вищою приблизно на 4000 гривень у порівнянні з терапією, яка проводиться за допомогою традиційного металевого приладу.

Чи варто вибирати керамічні брекети?

При виборі конкретного ортодонтичного пристрою необхідно враховувати багато факторів. У контексті керамічного приладу його ціна може мати вирішальне значення. Варто мати на увазі, що естетичні брекети, в тому числі і керамічні, мають ряд недоліків. Через ніжний колір вони можуть знебарвлюватися.

Пацієнти часто запитують ортодонтів, чи знебарвлюються керамічні брекети, і якщо так, то як запобігти цьому знебарвленню? Тут дуже важлива профілактика, тобто виключення з меню продуктів, які потенційно можуть забарвити брекети. До них належать:

  • фрукти - полуниця, вишня, чорниця, малина,
  • буряк,
  • кава,
  • Апельсиновий сік,
  • кольорові спеції.

У той час як фрукти або буряк можуть спричинити знебарвлення, яке легко видалити, ті, що пов’язані з вживанням великої кількості кави, апельсинового соку чи використанням спецій, видалити набагато складніше. Про це варто пам’ятати, вирішуючи установити естетичну брекет-систему, адже у разі зміни кольору вона виглядає не так ефектно. Ще одним недоліком цього типу брекетів є розміри, які зазвичай трохи більші, ніж у металевих брекетів.

Однак різниця не дуже велика, і пацієнти з часом звикають до більшого розміру. Рішення про використання керамічного апарату слід приймати після консультації з ортодонтом ціна, який підбере для нас найкраще рішення. Справа в тому, що сьогодні все більше людей обирають керамічні брекети, переважно з естетичних міркувань.

Скільки триває лікування керамічним приладом?

Весь процес обробки керамічним приладом зазвичай займає від 1,5 до 2 років. У цьому контексті він мало чим відрізняється від традиційного металевого брекета. Варто пам'ятати, що тривалість лікування завжди залежить від конкретного неправильного прикусу, який необхідно виправити. Тому важко чітко оцінити, як довго нам доведеться носити брекети. Тим не менш, щоб скоротити час терапії до мінімуму, допомагають інші типи апаратів - керамічна модель виконує переважно естетичну функцію, але не сприяє швидкому виправленню дефекту.