UA

Керамічні вініри

Керамічні вініри - це швидкий і малоінвазивний спосіб покращити естетичність зубів. Вони дозволяють не тільки змінити колір, але і трохи скорегувати форму і довжину зубів, а також відновити їх відсутні фрагменти. У цій статті ми підкажемо, чи варто вибирати керамічні вініри.

Керамічні вініри – все що ви маєте знати перед візитом до стоматолога

Напевно, коли ви бачили телеведучих, кінозірок або знаменитостей, то дивувалися, як їм вдалося досягти таких ідеально рівних і білих зубів. Гени? Відбілювання? А може, роки носіння брекетів? Однак дуже часто секрет бездоганної посмішки зірок полягає просто в якісно виконаному протезуванні, а вініри є одним із найшвидших способів виправити форму, діастему, зміну кольору чи інші недоліки зубів. Що таке керамічні вініри? Чи довговічні порцелянові зубні накладки? Як виглядає їх встановлення? Чи є у них недоліки? Скільки коштують керамічні вініри? Відповіді на всі ці питання ви знайдете в наведеній статті.

Керамічні вініри - що це?

Вініри нагадують дуже тонкі порцелянові пластівці. Їх товщина коливається від 0,4 до 0,8 мм, і саме на цей розмір м’яко шліфуються зуби, на які будуть накладатися вініри. Порцелянові пластівці робляться на фронтальних поверхнях зубів, як правило, від однієї до чотирьох або п'яти - в залежності від того, наскільки широко ви посміхаєтеся. Варто додати, що вініри приклеюються спеціальним стоматологічним клеєм, який забезпечує їм міцне і надійне утримання в ротовій порожнині.

Завдяки досягненням сучасної стоматології тепер можна встановлювати вініри без обточування зубів, що робить цей метод корекції посмішки ще менш інвазивним. Це можливо завдяки виготовленню твердих і міцних порцелянових пластівців товщиною всього 0,2-0,3 мм. Тому ці вініри навіть тонші, ніж традиційні. Чи довговічні вони? Так, керамограніт забезпечує не тільки високу естетичність, але також є міцним і стійким до стирання матеріалом.

Керамічні вініри - показання та протипоказання

Показанням до процедури є бажання покращити естетичність зубів. Завдяки вінірам можна виправити колір, форму чи розмір зубів, приховати діастему. Однак потрібно знати, що протипоказань до їх прийому досить багато. До найпоширеніших належать: занадто великі пломби або запущений карієс, погана гігієна ротової порожнини, короткі коронки, бруксизм (стертість і стискання зубів), пародонтит, а також неправильний прикус і шкідливі звички, наприклад, гризти ручку або нігті. Усі ці фактори можуть призвести до того, що вініри не зможуть належним чином триматися на поверхні зубів і просто відпадуть, розкришаться або зламаються. Також варто знати, що керамічні вініри не замінять ортодонтичний апарат і не виправлять неправильний прикус, сильно ротовані або нахилені зуби. Вони можуть лише трохи покращити форму, розмір або, у разі великої діастеми, трохи зблизити їх. Також важливо, що вініри повинні бути зроблені на здорових зубах, тому перед їх встановленням рекомендується вилікувати зуби.

Керамічні, композитні чи акрилові вініри?

У стоматологічних кабінетах є кілька видів вінірів. В основному вони відрізняються матеріалом, з якого виготовлені, і ціною. Тому можна виділити порцелянові, композитні та акрилові вініри. Перші користуються найбільшою популярністю, а найбільшою їх перевагою, безсумнівно, є довговічність, надійність, стійкість до механічних і хімічних факторів, а також висока естетичність. Порцелянові вініри ідеально відображають природний зуб, його форму, білизну і блиск. Завдяки цьому при виконанні протезних робіт з 4 на 4 можна отримати вражаючі і дуже природні ефекти. До недоліків, однак, можна віднести ціну.

Серед видів вінірів також можна виділити композитний і акриловий. Останні, через низьку якість і погану естетичність, вкрай рідко пропонуються пацієнтам на постійній основі. Зазвичай вони виконуються як тимчасове рішення, поки не буде створено належне протезування. Композитні, навпаки, кращі за акрилові, але в порівнянні з порцеляновими вони гірші. Вони легко знебарвлюються, менш стійкі до механічних пошкоджень і не мають такої естетики, як керамічні. Буває, що вони вимагають заміни через 2-4 роки використання. Керамічні вініри в цьому відношенні набагато вигідніші, оскільки вони можуть потребувати заміни лише через 10-20 років.

Керамічні вініри - до і після

Великою популярністю серед пацієнтів користуються вініри. Це й не дивно, адже вони дозволяють швидко і, що важливо, неінвазивно отримати красиву і здорову посмішку. Ефект лікування особливо оцінять ті пацієнти, які до цього часу боролися зі зміною кольору, тріщинами на емалі, сколами чи асиметричними зубами. Порадіють і ті, хто завжди мріяв виправити розмір або форму зубного ряду або замаскувати діастему. Для цього варто сфотографуватися до і після процедури, оскільки ефект може бути справді вражаючим.

Вініри керамічні - ціни

Отже, скільки коштують керамічні вініри? Ціна може незначно відрізнятися в залежності від міста, а також від точного розташування кабінету. Однак у середньому це коштує близько 5500 гривень за одинин керамічний вінір. Композитні пластівці в цьому відношенні набагато дешевші, оскільки ціни на них коливаються в районі 2000 грн. Що стосується акрилових вінірів, то вони коштують приблизно 700 грн, але варто пам’ятати, що вони найчастіше використовуються тимчасово – зазвичай до виготовлення порцелянових накладок. Акрилові вініри не довговічні, а також легко змінюють колір і механічно пошкоджуються.

Відгуки про керамічні вініри

Вініри високо оцінені пацієнтами. Основною причиною їх популярності є те, що вони забезпечують ефектну метаморфозу зубів швидким і малоінвазивним способом. Тому, якщо ви хочете змінити свою посмішку, а ваш стоматолог не бачить протипоказань для їх нанесення, варто вибрати таке рішення. Крім того, завдяки ревіталізації зубів до пацієнтів повертається впевненість у собі та відчуття привабливості.

До недоліків вінірів можна віднести, перш за все, ціну – це не той варіант, який може собі дозволити кожен. Крім того, потрібно враховувати їх довговічність і міцність. Добре розроблені вініри можуть служити вам багато років, але для цього вам потрібно знайти правильного фахівця, який виготовить їх з особливою ретельністю.

Якщо ви бажаєте розраховувати на найвищий рівень послуг, відвідайте Стоматологія в центрі Дніпра OCTA Dental Clinic. Вас цікавлять вініри ціна Дніпро? Тоді відвідайте нашу сторінку контактів. Якщо ви хочете дізнатися точну інформацію про ціну, будь ласка, перегляньте наш прайс-лист. Для отримання додаткової інформації перегляньте також нашу сторінку пропозицій естетичної стоматології.