![](/assets/components/phpthumbof/cache/biala-dieta.849e673cc26757b1c8e5ea1212e88961.jpg)
Коли і що можна їсти після чищення зубного каменю
Виконання таких стоматологічних процедур, як чистка зубного каменю, пов’язане з обмеженнями після лікування у вигляді необхідності відмови вживання деяких продуктів. Ці обмеження визначаються вашим стоматологом і мають поширений термін "біла дієта". Чим вона характеризується? Скільки часу це займає? Від яких продуктів варто відмовитися в першу чергу? Розглянемо тему ближче.
Рекомендації що до харчування після видалення зубних відкладень
Якщо, незважаючи на необхідність дотримуватися певних харчових обмежень, ви сповнені рішучості пройти процедуру чищення зубів Дніпро, варто обрати професійниу стоматологію у Дніпрі OCTA Dental Clinic, де процедури для догляду зубів будуть виконані з найвищою точністю та увагою до найменших. деталей. Наша клініка також пропонує багато інших спеціалізованих послуг. Довірте долю своїх зубів професіоналам і насолоджуйтеся власною здоровою та красивою усмішкою щодня. Отже загальні рекомендаціїї що до харчування після професійного чищення зубів такі:
- Не пити і не їсти протягом 2 годин після процедури.
- Протягом 24 годин слід дотримуватися «білої дієти», тобто уникати барвників (буряк, чорниця), напоїв (кава, чорний чай, кока-кола) та кислих харчових продуктів.
- Після видалення зубного каменю може бути подразнення ясен, біль під час їжі та пиття. Вам слід скористатися лікувальним ополіскувачем після прийому їжі.
- У зв'язку з виникненням післяопераційної підвищеної чутливості зубів слід застосовувати зубні пасти та ополіскувачі, що усувають підвищену чутливість дентину або додатково обробити зуби лаком.
- Зняття зубного накипу з профілактичною метою проводять кожні півроку, а при захворюваннях пародонту частіше, залежно від потреби, кожні 2-3 місяці.
- Велике значення має гігієна порожнини рота, методику домашньої гігієнізації підбирає гігієніст індивідуально для пацієнта.
- Після видалення зубного каменю використовуйте для чищення зубів нову зубну щітку, рекомендовану гігієністом. Саме 3 рази на день потрібно чистити зуби та ясна відповідною зубною щіткою. Зубна щітка очистить 60% ваших зубів, а ще одне щоденне чищення міжзубних проміжків ниткою і міжзубними щітками для видалення залишків їжі з решти 40% поверхні зубів.
Біла дієта - харчування після піскоструминної обробки зубів
Біла дієта - що це таке?
Біла дієта – це не що інше, як спеціально складений план харчування для людей, які пройшли відбілювання зубів або видалення зубного каменю Дніпро. Основна мета дієти – тимчасово виключити з меню продукти, які можуть викликати зміни кольору вашої бездоганної білої посмішка. На жаль, барвники (природні та штучні), що містяться в їжі, є основною причиною зміни кольору емалі після стоматологічних процедур. Тому дотримання відповідної дієти є ключовим фактором отримання очікуваного ефекту. На щастя біла дієта не така страшна, як її малюють. Користь від її використання величезна. По-перше, ми можемо знову захистити емаль від жовтизни, а подруге, біла дієта – це повноцінне харчування, яке забезпечує наш організм всіма необхідними мікро- і макроелементами.
Як довго дотримуватися білої дієти?
Зняття накипу, піскоструминна обробка та відбілювання зубів Дніпро обов’язково змушують нас дотримуватися білої дієти. Однак часто буває так, що ваш стоматолог не дає чітких вказівок. Тому ми пояснюємо, що являє собою біла дієта, яку їжу ми можемо собі дозволити і скільки часу після процедури її слід вживати. Залежно від процедури та власних уподобань стоматологи рекомендують використовувати білу дієту від 3 до 14 днів. Чим довше ми дотримуємося дієти, тим довше наші зуби збережуть свій білий відтінок. Чому розбіжність така велика? Це залежить в першу чергу від ступеня пористості зубів і індивідуальних звичок людини, яка проходить процедуру. У кожного, хто проходить курс лікування, є певний час для вирівнювання кольору зубів. Однак, якщо ви хочете зберегти ефект відбілювання зубів довше, рекомендується використовувати білу дієту протягом більш тривалого періоду часу - 2 тижні - ідеальний час для зниження чутливості емалі після процедури.
Що можна їсти після відбілювання зубів та видалення зубного каменю?
Перед початком білої дієти варто перевірити, яка їжа дозволить нам довше зберегти ефект від процедури. З переліку цих продуктів ми можемо створити корисні щоденні страви. Дозволені продукти, які допоможуть нам доглядати за емаллю:
- овочі - біла квасоля, біла спаржа, білокачанна капуста, біла редька, кабачки і баклажани (без шкірки), картопля, часник, корінь петрушки, цвітна капуста,
- фрукти - банани,
- молочні - сир (моцарелла, камамбер та багато інших), натуральний йогурт, молоко, вершкове масло, кефір і пахта, сметана)
- м'ясо і морепродукти - біла риба (наприклад, тріска і палтус), курка, індичка, креветки, мідії,
- злакові продукти - білі макарони, білий рис, пшоно, вівсяні пластівці, рисові коржі, ячмінь, білий хліб,
- напої - негазована вода, біле вино, кокосова вода.
Чого слід уникати на білій дієті
Після відбілювання зубів ціна та видалення зубного каменю слід уникати барвників (штучних і натуральних). Біла дієта заснована на виключенні з щоденного меню великої кількості продуктів, і деякі з них не дуже очевидні, тому нижче наведено список, яких продуктів нам слід уникати найбільше:
- різнокольорові овочі - буряк, морква, помідори, червона капуста, перець, кукурудза, брокколі, шпинат,
- фрукти - ягоди (лохина, лохина, виноград, малина, полуниця, журавлина, вишня)
- молочні продукти – сири і сирки зі спеціями, фруктові йогурти,
- спеції - ми переважно уникаємо фарбувальних спецій, наприклад, каррі, солодкого та гострого перцю, куркуми, чилі, кориці,
- м’ясо – уникайте червоного м’яса та нарізок (птиця дозволена),
- зернові продукти - чорний хліб, цільнозернові макарони, коричневий рис,
- напої – рекомендується утриматися від вживання чаю, кави, рожевого і червоного вина,
- інші продукти - супи, темні соуси, шоколад, продукти з вмістом какао.
Лікування також може бути хорошою нагодою кинути палити, тому що на білій дієті не рекомендуються стимулятори - вищезгадані сигарети, ліки та дієтичні добавки, що містять залізо. Якщо ви щодня користуєтеся помадою або блиском для губ, у перші кілька днів варто утриматися від фарбування губ.
Біла дієта після відбілювання зубів
З віком зуби темніють, але в основному на їх відтінок впливає харчування і звички. Фруктові соки, кава, чай і вжиті барвники можуть бути показаннями для відбілювання зубів. Якщо ви відбілювали зуби в стоматологічному кабінеті, то після процедури дозволена тільки вода. Наступні 2 години не можна вживати їжу, потім переходять на білу дієту, якої слід дотримуватися не менше 72 годин.
Варто пам'ятати, що протягом 24 годин після процедури не можна вживати дуже холодні або гарячі напої (це ж стосується і їжі). Якщо ви відбілюєте зуби ванночками, білу дієту слід починати з початку відбілювання і продовжувати протягом усього періоду відбілювання. І, звичайно, через кілька днів після її завершення.
Дієта не тільки після видалення зубного каменю
Зняття зубного нальоту - це процедура, яка запобігає накопиченню всіх небажаних мікроорганізмів. Зубний камінь є ідеальним середовищем для розвитку бактерій, які викликають карієс і пародонтоз, тому лікування захищає зуби від більш запущених захворювань.
Курці та люди, які п’ють багато кави та чаю, найбільше схильні до ризику накопичення зубного каменю, тому після видалення зубного каменю ми повинні дотримуватися білої дієти, щоб запобігти швидкому поверненню зубного каменю та мати можливість довше насолоджуватися красивою посмішкою.
Біла дієта після професійної гігієни ротової порожнини
Неправильна гігієна порожнини рота викликає утворення зубного каменю, тому наші зуби часто покриваються відкладеннями, які залишаються різними напоями (в тому числі червоним вином) або сигаретами. Піскоструминна очистка та видалення зубного каменю ціна зазвичай йдуть рука об руку. Друге фактично є доповненням до першого. Процес полягає у викиданні піскоструминним апаратом зубного каменю під високим тиском. Завдяки цьому некрасиві плями на наших зубах йдуть у забуття.
Щоб посмішка залишалася красивою і здоровою якомога довше, рекомендуємо дотримуватися рекомендацій стоматолога після лікування. Збереження ефекту видалення зубних відкладень в першу чергу залежить від гігієни порожнини рота. Є одне правило: чим частіше ви чистите зуби, тим довше зберігається ефект. Зуби слід чистити після кожного прийому їжі протягом приблизно 3 хвилин.