UA

Композитні вініри

Вініри дуже популярні в естетичній стоматології. Завдяки їм ви можете мати гарну посмішку. Але поперше необхідно знати їх типи, щоб вибрати той, який вам найбільше підходить. Перед вибором вінірів варто також врахувати можливі протипоказання. Не кожен може їх поставити через, наприклад, неправильний прикус.

Композитні вініри - показання та протипоказання до встановлення

Що таке вініри?

Вініри - це тонкі пластини, які наносяться на поверхню зубів з метою маскування видимих естетичних проблем і проблем зі здоров'ям, таких як зміна кольору, нерівномірний колір, а також неправильна форма або недостатній розмір зубів. Вініри виготовляються з кількох основних матеріалів. Серед інших виділяємо вініри:

  • порцеляна,
  • кераміка,
  • суцільнокерамічний,
  • акрил,
  • композитний.

Що характеризує композитні вініри?

Композитні вініри виготовляються з матеріалу світлового затвердіння, ідентичного тому, яким заповнюють каріозні порожнини зубів. Серед інших доступних варіантів, композитні вініри виділяють:

  • відносно низька ціна (подробиці див. нижче),
  • швидкість виконання - готуються безпосередньо в роті пацієнта, їх накладання зазвичай вимагає лише одного візиту,
  • незначна травматичність процедури - для їх установки потрібно лише невелике шліфування верхнього шару емалі, іноді вдається прикріпити зуб до коронки без шліфування. Процедура не особливо болюча, але може проводитися під місцевою анестезією,
  • не дуже природні - мають рівномірний колір, тому можуть виглядати штучно на тлі справжніх зубів,
  • схильність до зміни кольору і відносно низький термін служби.

Коли ставлять композитні вініри?

Композитний вінір наноситься для маскування зміни кольору на коронках зубів. З їх допомогою також можна подовжити або розширити окремі зуби, щоб замаскувати або повністю усунути непривабливі проміжки. Що стосується протипоказань, то найважливішими є:

  • нелікований карієс,
  • пародонтит,
  • неправильний прикус,
  • дуже великі порожнини в коронках,
  • занадто дрібні зуби.

Показання та протипоказання в основному схожі для всіх видів вінірів, але для композитних вінірів слід приділяти більше уваги загальному стану зубного ряду. Якщо оригінальні зуби темні, нерівні та сильно пошкоджені, композитні вініри можуть бути занадто візуально помітні. Вони також не є хорошим рішенням для людей, які не можуть припинити гризти нігті або страждають на бруксизм, тобто мимовільний скрегіт зубами. Композит – не самий міцний матеріал, з якого можна виготовляти вініри.

Як доглядати за композитними вінірами?

Довговічність композитних вінірів визначається від 2 до 5 років за умови, що вони правильно виготовлені та прикріплені. Слід пам'ятати, що цей вид накладок кріпиться тільки на передні зуби: різці (одиниці і двійки), ікла (трійки) або перші премоляри (четвірки), але не можна кріпити їх на корінні зуби, які використовуються для пережовування їжі.

Щоб уникнути передчасного виходу вінірів з ладу, слід утриматися від:

  • кусання нігтів
  • розгризання їжі передніми зубами,
  • вживання продуктів і сильно забарвлених напоїв, таких як: чорниця, буряк, кава, червоне вино.

Це пояснюється тим, що найбільшою проблемою в повсякденному використанні можуть бути проблеми, пов’язані із самим зовнішнім виглядом. Композитні вініри мають властивість відносно швидко знебарвлюватися, тому білосніжна посмішка, за яку потрібно заплатити чималі гроші, може швидко втратити свій блиск.

Композитні та порцелянові вініри

Композитні вініри вважаються менш міцними і менш естетичними, ніж виготовлені з порцеляни. Порцелянові вініри в даний час є найпоширенішим стандартом на ринку завдяки своїй механічній міцності - термін їх служби оцінюється в 7-10 років. Природний зовнішній вигляд також надзвичайно важливий. На відміну від композитних вінірів, які виглядають штучно, порцелянові вініри легко інтегрувати в естетику ротової порожнини.

Невеликим мінусом є тривалість всієї процедури, пов’язаної з виготовленням та установкою порцелянових вінірів, через те, що вони виготовляються в ортопедичній лабораторії – тому пацієнту доводиться відвідувати стоматолога кілька разів. Однак ціна є набагато більшим недоліком. Порцелянові зуби коштують до 5,5 тисяч гривень за штуку, тобто за набір передніх зубів ми заплатимо від 10 до 30 гривень.

Скільки коштують композитні вініри?

Композитні вініри набагато дешевші. Ціна в межах 2000 гривень за штуку. Це означає, що за естетичність 12 передніх зубів ми заплатимо від 5 до 20 тисяч гривень, а буває, що цю процедуру можна зробити й дешевше. Наша клініка пропонуює значні знижки, якщо ми робимо більше зубів одночасно.