Особливості зняття брекетів
Сучасні брекет-системи дозволяють усунути проблемний прикус та всі супутні неприємні симптоми, пов'язані з неправильним розташуванням зубів. Це не лише боротьба за гарну усмішку, а й профілактика серйозних захворювань. У складних випадках неправильний прикус може призвести до появи болю та дискомфорту в щелепі, скроневій ділянці, а згодом – і до головного болю.
Брекети носять протягом щонайменше 2-х років і знімають виключно в кабінеті у фахівця. Робити це потрібно, згідно з основними рекомендаціями залежно від виду встановленої системи. Давайте докладніше розберемося, як зняти брекети та як відбувається відновлення після процедури.
Коли час знімати брекети
Іноді здається, що брекет-систему пацієнт може носити вічно. Однак це суб'єктивне відчуття - насправді в середньому і в дітей віком, і в дорослих тривалість використання брекет-системи становить близько 2-х років. Тут все залежатиме від:
- Складність ситуації. Сильно викривлені зуби довше повертаються на місце.
- Вік пацієнта. Як правило, у дітей зубна тканина більш рухлива та м'яка порівняно з дорослими. Що дозволяє одержати швидкий результат лікування брекетами.
- Вид брекет-системи. Найбільш швидкими вважаються сапфірові чи металеві. Керамічні брекети, хоч і виглядають привабливо, вирівнюють зуби трохи повільніше.
Як лікарям вдається визначити, що настав час знімати брекет-систему? Все дуже просто – у стоматолога буде план лікування з візуалізацією того, як має виглядати зубний ряд на останньому етапі. І як тільки бажаного результату буде досягнуто після проведення супутньої діагностики ортодонт приймає рішення про зняття брекетів.
Як знімають брекет-системи
Зняттям брекетів займаються ортодонти. У жодному разі не варто проводити процедуру самостійно. Інакше можна суттєво пошкодити зуби та ясна. Особливості зняття брекетів залежатимуть від їхнього вигляду. Загалом процедура виглядає так:
- Стоматолог знімає всі замки та поетапно прибирає інші складові брекет-системи з використанням спеціальних інструментів.
- Зняття залишків клею на зубах.
- Обробка емалі – її ремінералізують та піддають шліфуванні.
Процедура зняття брекет-системи є абсолютно безболісною і триває близько 30-40 хвилин. Врахуйте, що після зняття брекетів зуби та ясна залишаються ослабленими. Спочатку стоматологи рекомендують відмовитися від занадто холодної або гарячої їжі. Потрібно дочекатися, поки повністю відновиться емаль. Для прискорення процесу лікарі призначають спеціальні засоби – гелі та лаки зміцнюють емаль, насичуючи її необхідними мінералами.
Якщо брекети носилися надто довго, на зубах можуть виникнути естетичні недоліки: сліди карієсу, тріщини. Стоматолог прибере після повного відновлення емалі.
Щоб запобігти поверненню зубів на неправильне місце розташування та зняти дискомфорт, що виникає після зняття брекетів, лікарі встановлюють ретейнери.
Чимало пацієнтів також цікавить: скільки коштує зняти брекети (Дніпро)? Тут все залежить від складності процедури та типу встановленої системи. Ви можете наперед уточнити вартість процедури у стоматолога. Бажано, щоб зняття брекетів здійснював лікар, який проводить та їхню установку. Або фахівець, знайомий з особливостями конкретного виду брекетів і стану вашої ротової порожнини.