UA

Що їсти з брекетами?

Дієта на брекетах - що можна і неможна їсти

Що їсти з брекетами?

Якщо ви хочете здійснити свою мрію про красиву посмішку, вам потрібно запастися терпінням і прийняти різноманітні обмеження, пов’язані з носінням брекетів. Деякі з них стосуються дієти, яка під час лікування повинна бути відповідним чином змінена. Зміни в меню спрямовані на те, щоб уникнути таких ситуацій, як відрив брекетів, викривлення дуги або розвиток карієсу, які можуть подовжити час лікування. Завдяки цим змінам можна обмежити кількість візитів до ортодонта до контрольних, як правило, раз на місяць.

Важкі починання

У перші кілька днів після встановлення брекетів Дніпро пацієнт відчуває біль, а також після кожного повторного огляду. Це цілком нормально, але не дуже зручно. Біль ускладнює пережовування їжі, викликаючи багато страхів. Виникають сумніви щодо того, що їсти, а чого уникати. Одне можна сказати напевно: до носіння брекетів і до прийому їжі в них потрібно звикнути. З часом пацієнт стає більш вправним у відкушуванні і може розширити своє меню.

Що їсти, коли болять зуби?

Люди, які вирішили носити брекети, бояться кардинальної зміни харчових звичок. Як виявилося, зовсім не так. Навіть на початковому етапі лікування можна їсти різноманітно, але не в тому вигляді, як раніше. Коли зуби болять, і цей стан зазвичай триває два-три дні після того, як брекети вставлені або активовані під час наступного візиту, кусати не можна. Тому підійдуть не дуже гарячі страви, подрібнені блендером. Таким чином можна приготувати:

  • смачні томатні, гарбузові або шпинатні крем-супи,
  • овочеві пасти.
  • картопляне пюре та інші овочі
  • м’які фрикадельки з риби або птиці

Крім того, варто звернути увагу на змішані молочні супи з додаванням продуктів, багатих цінними поживними речовинами, таких як вівсянка, пшоно або рис. Хорошим доповненням до меню є: сир, натуральні йогурти з мусом зі свіжих фруктів, молочні напої багаті пробіотиками (пахта і кефір).

Яких продуктів слід уникати під час ортодонтичного лікування?

Коли зубний біль вщухне, пора розширити раціон продуктами, які вимагають жування. Більшість пацієнтів, які носять брекети, з часом вчаться їсти в них. Однак це не означає, що їм можна їсти всі продукти. В інтересах як стану брекетів, так і здорових зубів, від деяких продуктів слід відмовитися, а інші обмежити в споживанні. До них належать:

Солодощі і всі цукровмістні продукти

Люди з брекетами на зубах повинні робити все, щоб не допустити розвитку карієсу. Обмеження солодощів, чіпсів і солодких напоїв, а також чищення та полоскання зубів після кожного прийому їжі служить цій меті. Також серед солодощів, але не тільки, є багато жувальних продуктів, вживання яких, крім карієсу, загрожує ще й пошкодженням брекетів. Жувальна помадка, ірис або карамель, а також жувальні цукерки прилипають не лише до зубів, але й до брекетів, іноді спричиняючи їх відклеювання або навіть розклеювання кілець, як у випадку з жувальною гумкою.

Тверді продукти

Горіхи, гарбузове або соняшникове насіння, а також сухарі або деякі види хліба вимагають ретельного пережовування. Їх споживання призводить не тільки до відшарування замків або кілець, але і до викривлення дуг брекетів, що поглиблює неправильний прикус, а не лікує його. Щоб запобігти подібним нещасним випадкам, варто дрібно нарізати тверді продукти, а насіння подрібнити в м’ясорубці.

Кольорові продукти

У багатьох людей, які носять брекети, під дією натуральних харчових барвників знебарвлюються лігатури (гумки, що фіксують дугу до брекетів), а інші елементи брекетів тьмяніють. На час лікування варто обмежити куріння, вживання кави, чаю, червоного вина і коли, інгредієнти яких також розчиняють клей, що кріпить брекети до зубів. До сильно фарбувальних продуктів належать також чорниця, чорна смородина, червоний буряк, червоний перець і страви з їх участю.

З брекетами або без них завжди рекомендується здорове та різноманітне харчування, а порушення правил може призвести до того, що брекети доведеться носити довше.