UA

Топ 7 критеріїв вибору найкращої стоматологічної клініки

Якщо з питанням,до якої стоматологічної клініки звернутися: у приватну чи державну все досить просто – приватні стоматологічні кабінети, як правило, мають більш сучасне оснащення та відрізняються приємною атмосферою, необхідною пацієнтам для того, щоб розслабитися та не боятися лікування зубів. То з вибором самої клініки все не так просто.

Навіть у невеликих містах працюють десятки стоматологічних кабінетів. І на вивчення кожного з них може піти кілька тижнів, що не завжди можливо, якщо біль у зубах чи яснах сильно вас непокоїть.Як вибрати стоматологічну клініку, поєднує професіоналізм персоналу та гарну атмосферу? Ми зібрали 7 основних критеріїв, на які слід звертати особливу увагу.

Наявність акредитації стоматолога

Перше і найважливіше – віддавайте перевагу фахівцям, які пройшли відповідне навчання та мають усі необхідні дипломи та ліцензії на ведення діяльності.

Акредитація здійснюється через перевірку професіонала співробітниками Міністерства Охорони Здоров'я України. В результаті клініка отримує ліцензію на надання послуг. Наявність акредитації показує відповідальний підхід та дає гарантію на те, що ви не зіткнетеся з проблемами під час відвідування фахівців.

Досвід роботи стоматологів

Ми зовсім не говоримо про те, що новачків, які тільки розпочинають свою практику, необхідно уникати. Як тоді вони наберуться належного досвіду? Проте професіоналізм визначається зокрема і тим:

  • як довго працює стоматолог;
  • з якими випадками він стикався;
  • наскільки позитивними є результати його роботи.

Навіть у початківців може бути належна кваліфікація, якщо вони пройшли не тільки основне навчання, але й додаткові курси підвищення кваліфікації, участь у конференціях і т.д.

При цьому в складних ситуаціях краще шукати стоматолога, який має багаторічний досвід вирішення ваших проблем.

Устаткування в клініці

Без належного досвіду ви, напевно, зможете точно оцінити якість обладнання, яким користуватиметься стоматолог. Однак є одне важливе правило – у клініці має бути встановлене сертифіковане обладнання для проведення комплексної діагностики та лікування ротової порожнини.

Нерідко стоматологічні кабінети докладно описують, на якому обладнанні виконують роботу. Що також показує відповідальний підхід.

Атмосфера при відвідуванні клініки

У багатьох пацієнтів лікування зубів та похід до стоматолога асоціюються з тортурами. Це пов'язано найчастіше з практикою, з якою ми стикалися ще кілька десятків років тому. Проте всі сучасні дослідження доводять, що доброзичлива атмосфера в клініці дозволяє пацієнту розслабитися та краще налаштуватися на лікування. Що помітно полегшує процес навіть для лікаря.

Шукайте клініку, де працює дружньо налаштований персонал. Звертайте увагу на свої почуття після консультації стоматолога.

Безпека та стерильність

Крім комплексного обладнання, яке використовується для діагностики та лікування ротової порожнини, стоматології використовують також одноразові розхідники та низку багаторазових інструментів, включаючи насадки для проведення процедур, стоматологічне дзеркало.

Важливо, щоб ці інструменти були стерильними – обробленими у спеціальному апараті під впливом високих температур. Не соромтеся цікавитись, як обробляються інструменти, де вони зберігаються. І звертайте увагу на те, чи одягає стоматолог при роботі захисну маску і рукавички.

Професіоналізм персоналу

Не тільки стоматолог, а й усі, хто працює під його крилом, повинні бути досвідченими добрими фахівцями. Починаючи від менеджерів клініки та закінчуючи помічниками стоматологів. Це потрібно для того, щоб ви отримували розгорнуті відповіді на всі запитання, зокрема й у телефонному режимі.

Де знаходиться стоматологічна клініка

Подумайте, звідки ви добиратиметеся до кабінету стоматолога. Якщо з роботи, шукайте стоматологічну клініку, що знаходиться неподалік неї. Якщо з дому, перегляньте розташування найближчих кабінетів у своєму районі.

Не завжди зручно витрачати кілька годин на дорогу туди та назад. Особливо, якщо планується тривале лікування зубів.

Остаточно зрозуміти, чи підходить вам стоматологічна клініка, можна лише записавшись на консультацію. Так ви зможете оцінити обслуговування, професіоналізм усіх співробітників, чистоту та стерильність у кабінеті. І оцініть прайс послуг – його можна уточнити за телефоном чи переглянути на сайті.