UA

Видалення зубного нальоту в домашніх умовах

Якість життя пов'язана зі здоров'ям. Наші зуби, схильні до впливу різних шкідливих факторів, вимагають особливого догляду. Більшість людей у своєму житті страждали від карієсу. В цьому можна звинуватити бактеріальний наліт, який з часом перетворюється на зубний камінь. Ці непомітні осідки призводять до розвитку хвороб - не варто їх недооцінювати. Які методи лікування зубного каменю можна використовувати в домашніх умовах? Читайте перевірені поради.

Видалення зубного каменю в домашніх умовах

Що таке наліт і що таке зубний камінь?

Повністю позбутися від нальоту не вийде. Це тонкий шар бактерій, продуктів їх життєдіяльності та речовин, що містяться в слині. Він утворюється після прийому їжі, липкий і м’який на дотик. Наліт можна ефективно видалити, дотримуючись гігієнічних рекомендацій. Якщо робити це необережно, наліт, що залишився вздовж лінії ясен, твердне, а на його місці утворюється зубний камінь. Він містить сполуки кальцію і фосфору, які щільно прилипають до зубів і не можуть бути видалені чищенням.

Чому необхідно видаляти зубний камінь і наліт?

Бактерії, що живуть в зубному нальоті, розмножуються і виділяють кислоти, які руйнують емаль. Так утворюється карієс - порожнини в зубах, які спочатку вражають емаль, а потім дентин і пульпу зуба. Особливо небезпечний зубний камінь, який важко знімається і може викликати гінгівіт або пародонтит. Невиліковане запалення, в свою чергу, призводить до розхитування зубів і навіть до їх втрати. Стоматологи також вказують на чіткий зв'язок між захворюваннями ротової порожнини та діабетом та ішемічною хворобою серця.

Багато пацієнтів задаються питанням, як видалити зубний камінь природними засобами. Відповідь може бути невтішною - вже сформований вапняний наліт необхідно видаляти у стоматолога. Однак можна запобігти утворенню зубного каменю та усунути бактеріальний наліт домашніми методами.

Видалення зубного нальоту - 10 способів видалення зубного каменю

Ось домашні засоби, які допоможуть запобігти утворенню зубного каменю:

Регулярне і правильне чищення зубів

Це найважливіший спосіб видалення нальоту. Якщо ми будемо чистити зуби хоча б двічі на день, ми не дамо нальоту перетворитися на зубний камінь. Будьте особливо обережні з краями зубів - найбільше зубного каменю утворюється між зубами та на лінії ясен, тому що ми не можемо дотягнутися до цих місць зубною щіткою. Для впевненості слід використовувати зубну нитку.

Зубна паста з фтором

Сприятливий вплив фтору на зуби підтверджено численними дослідженнями. Він зміцнює емаль, мінімізуючи шкідливий вплив кислот. Сьогодні більшість зубних паст містять сполуки фтору. Для досягнення найкращих результатів щодня використовуйте зубну пасту з фтором.

Звукова зубна щітка

Звукові зубні щітки працюють набагато краще, ніж традиційні. Це сучасні апарати, які ефективно видаляють зубний наліт, навіть у важкодоступних місцях. Це доведено науковими дослідженнями, згідно з якими така зубна щітка дозволяє видалити в 6-10 разів більше нальоту, ніж ручна зубна щітка.

Харчова сода

Століттями соду використовували в гігієнічних цілях як м’який абразив. Вона усуває легкі плями і покращує зовнішній вигляд зубів. Її можна використовувати як натуральну пасту, коли ми хочемо ретельно очистити зуби від бактеріального нальоту. Однак потрібно бути обережним - занадто сильне тертя може пошкодити емаль.

Алое

Ця дивовижна рослина використовується в дерматології і навіть в гігієні зубів. Сік алое має антибактеріальні властивості, завдяки чому ефективно видаляє наліт. Як максимізувати ефект? Змішайте 1 чайну ложку гелю алое вера з 4 чайними ложками гліцерину, 5 чайними ложками харчової соди, 10 краплями лимонної олії та невеликою кількістю води. Добре перемішайте інгредієнти, щоб вийшла густа паста - тепер нею можна чистити зуби. Для досягнення найкращих результатів повторюйте лікування регулярно.

Апельсинова шкірка

Це простий спосіб видалити делікатне знебарвлення та наліт. Досить протерти апельсиновою шкіркою поверхню зубів.

Кунжут

Насіння кунжуту досить регулярно жувати, щоб помітити ефект - освітлені зуби, позбавлені свіжих відкладень. Кунжут багатий кальцієм, тому додавайте його також у свої страви. Таким чином, він підтримуватиме мінералізацію кісток і зубів зсередини.

Ополіскування кокосовою олією

Боротися з зубним нальотом може допомогти традиційна процедура полоскання рота маслом. Коли кокосова олія рухається в ротовій порожнині, вона збирає бактерії з поверхні зубів - ми їх випльовуємо разом з нею. Достатньо робити це одну хвилину в день, а необхідна кількість - чайна ложка олії.

Продукти, багаті вітаміном С

Аскорбінова кислота міститься в багатьох харчових продуктах. Як це допомагає зубам? Має антибактеріальну та імунопідтримуючу дію. Вживаючи продукти, багаті вітаміном С, ми зменшуємо шкідливий вплив інших продуктів і зменшуємо утворення нальоту. Прикладами фруктів і овочів, які містять велику кількість аскорбінової кислоти, є шипшина, чорна смородина, петрушка, паприка, брюссельська капуста та помідори.

Зняття зубного каменю у стоматолога

Пам'ятайте, що домашні методи зменшення зубного каменю не замінюють лікування зубів. Професійне видалення каменів варто проводити щороку. Стоматолог використовуватиме ультразвуковий скейлер, щоб розбити відкладення зубного каменю. Після процедури варто дотримуватися наведених вище порад, щоб запобігти утворенню нового зубного каменю. Пам'ятайте, що чим краще ми доглядаємо за своїми зубами, тим рідше нам доведеться відвідувати стоматолога. Якщо у вас є сумніви щодо здоров’я ротової порожнини, запишіться на огляд. Точний діагноз дозволить призначити адекватне лікування.

Як запобігти утворенню великої кількості зубного каменю?

Використовуйте звукову зубну щітку, регулярно чистіть зуби та користуйтеся ниткою відповідно до рекомендацій. Подбайте про збалансоване харчування на основі овочів. Не забувайте регулярно відвідувати свого стоматолога, а тим часом підтримуйте своє здоров’я домашніми засобами від зубного каменю.