UA

Вирівнювання зубів без брекетів

Вирівняти зуби без брекетів - мрія багатьох людей, які незадоволені своїм прикусом. Корекція фіксованим лігатурним апаратом довготривала і пов'язана з великим дискомфортом. Тому постійно розробляються нові, легші для сприйняття пацієнтами методи вирівнювання зубів.

Чи можна вирівняти зуби без брекетів?

Красива посмішка – це ознака кожної людини. Створює перше враження, яке може бути важливим, наприклад, при влаштуванні на бажану роботу. Зовнішній вигляд також є фактором, який сильно впливає на самооцінку. У разі порушення прикусу його корекція рекомендована не тільки з естетичних міркувань. Криві, скупчені зуби ускладнюють дотримання належної гігієни порожнини рота. Вони також можуть викликати порушення мовлення або періодичні головні болі. Тому – незалежно від віку – варто зважитися на вирівнювання зубів.

Чому пацієнти бажають вирівнювати зуби без брекетів?

Незважаючи на чіткі показання до вирівнювання зубів, а часто і на рішучість людей, які бажають виправити прикус, багато хто з них вирішує не надягати традиційний лігатурний апарат - що складається з приклеєних до зубів брекетів (лігатур) і прикріплених до них металевих дуг, які, чинячи тиск на зуби, викликають їх поступове зміщення в межах щелепи. Небажання пацієнтів обумовлено тим, що:

  • корекція зубного ряду довготривала - у дорослих може тривати до 2-3 років;
  • незважаючи на моду на корекцію зубних рядів, для когось факт носіння ортодонтичного апарату викликає збентеження в соціальних ситуаціях;
  • корекція пов'язана з періодичними больовими нездужаннями;
  • під час корекції важко дотримуватися гігієни порожнини рота;
  • постійний апарат виключає вживання деяких продуктів харчування;
  • необхідні регулярні і досить дорогі візити до ортодонта.

Тому пацієнти часто запитують ортодонтів, чи можна вирівняти зуби без брекетів. Більше того, не бракує порад, як виправити зубний ряд домашніми засобами. Однак такі дії можуть призвести лише до руйнування зубів і призвести до необхідності дорогого, болісного лікування, яке не завжди є повністю успішним.

Вініри - спосіб вирівняти зуби без брекетів

Швидко поліпшити прикус можна тільки одним способом - поставити композитні або порцелянові вініри, тобто накладки, які назавжди приклеюють на зуби спеціальним клеєм. Така процедура дозволяє змінювати форму зубів, не зміщуючи їх, вона малоінвазивна, абсолютно безболісна і відносно недорога (дешевше, ніж повна вартість лікування всім апаратом). Бажаного ефекту можна досягти вже через кілька годин. На жаль, існує багато обмежень щодо встановлення вінірів. По-перше, процедура не є виправленням неправильного прикусу і може застосовуватися лише при незначних деформаціях зубного ряду. Крім того, це рішення стосується лише передніх зубів, переважно одного чи двох. На зуби, розташовані далі, під час накушування діють великі сили. Тому ризиковано піддавати їх шліфовці, що послаблює зуби, яку необхідно проводити перед накладенням вінірів.

Накладні апарати (елайнери) - вирівнювання зубів без стаціонарного апарату

Ще однією альтернативою носінню незнімних брекетів є так звані елайнери, тобто пересувні (знімні) пристрої у вигляді силіконових чохлів. Вони виготовляються індивідуально під пацієнта і вимагають заміни приблизно кожні 2 тижні. Елайнери Дніпро - ідеальне рішення для людей, які соромляться носити класичний лігатурний апарат - прозорі накладки на зубах практично непомітні. Великою зручністю також є те, що хоча їх потрібно носити не менше десятка годин на день, ви можете зняти їх під час їжі або перед важливою зустріччю.

У період корекції легко підтримувати гігієну ротової порожнини і самого апарату. Більше того, виробники елайнерів гарантують, що інноваційні елайнери ціна можуть скоротити час лікування майже вдвічі. Це рішення не повністю позбавлене недоліків. Це вимагає великої старанності та дисциплінованості з боку пацієнта. Використовувати їх в будь-якій ситуації не варто - в основному вони підходять для виправлення дрібних дефектів. Вартість корекції елайнерами однозначно вища, ніж у випадку з фіксованими брекетами Дніпро.

Лінгвальна апаратура - вирівнювання зубів дискретним стаціонарним апаратом

Лінгвальні брекети, або лінгвальні брекети, є ідеальним рішенням для тих, хто шукає шлях до рівних зубів без брекетів через психологічний дискомфорт, пов'язаний з їх носінням. Це також хороша пропозиція для пацієнтів, які не можуть дозволити собі виправлення зубного ряду, видимого протягом багатьох місяців через свою професію чи спосіб життя. Лінгвальні брекети відрізняються від класичних брекетів тим, що брекети приклеюються до внутрішньої сторони зубів. В результаті пристрій стає абсолютно непомітним. Лінгвальні брекети також більш зручні, ніж лабіальні, оскільки в них немає кілець і лігатур, а брекети мають плоский профіль. З цієї причини підтримувати гігієну порожнини рота трохи легше. Будь-який неправильний прикус можна усунути за допомогою лінгвального апарату. Виготовляється він під конкретного пацієнта, тому працює ще з більшою точністю, ніж лабіальний. Вартість лікування залежить від різних факторів, але порівнянна з вартістю елайнера.