UA

Все про якісні зубні імпланти

Встановлення імплантів є одним із найпопулярніших і справді ефективних методів відновлення частково або повністю пошкодженого зуба. Вони набагато надійніші та довговічніші в порівнянні з протезами. Все завдяки використанню сучасної технології, що перетворює імплант із коронкою на повноцінну заміну зуба з усіма його зовнішніми та функціональними особливостями.

Що потрібно знати про дійсно якісні імпланти та процедуру їх встановлення? Ми підготували найпоширеніші питання пацієнтів та відповіді на них.

Що таке зубний імплант?

Перше і, мабуть, найголовніше питання, яке цікавить багатьох пацієнтів. Під цим терміном мається на увазі ніщо інше, як своєрідні заміни кореня зуба. Тобто це не сам зуб (на його місці встановлюється коронка), а віддалений корінь, що вживлюється в кістку.

Така процедура дозволяє отримати довговічніший результат порівняно з установкою зубних мостів або протезів. Імплант повністю зберігає жувальний потенціал зуба, а також запобігає руйнуванню сусідніх зубів – не сточує їх та не збільшує навантаження на них.

Від чого залежить термін служби зубного імпланту?

На те, скільки служать імпланти зубні, впливатиме матеріал та технологія виробництва та встановлення штучного зуба. Найбільш бюджетні імпланти служать трохи більше 10 років. Хоча преміальні можуть зберігати свою цілісність до 20 років.

У середньому добрий зубний імплант прослужить близько 12-15 років, після чого лікарі рекомендують здійснювати заміну.

Як відбувається імплантація зуба?

Якщо ви все-таки зважилися на проведення процедури та отримали схвалення стоматолога, подальший процес виглядає так:

  • Огляд пацієнта та аналіз ротової порожнини: вивчення кісткової тканини зуба, складання плану лікування.
  • Визначення остаточної вартості.
  • Встановлення імпланту. Здійснюється під місцевим наркозом та триває до 20 хвилин.
  • Зняття швів. Вони можуть автоматично розсмоктуватись або зніматися в кабінеті у стоматолога через 10-12 днів після процедури.
  • Відновлення – імпланту необхідно прижитися, цього зазвичай йде 3-4 місяці. Після чого виготовляється та фіксується коронка зуба.

Чи є протипоказання до процедури?

Встановлення імпланту вважається універсальним та досить поширеним методом відновлення пошкодженого зуба. Однак, чи всім пацієнтам можна проходити через таку процедуру і кому не можна ставити зубні імпланти? Серед основних протипоказань:

  • захворювання крові;
  • наявність низки хронічних, зокрема і аутоімунних захворювань: туберкульоз, ревматична хвороба, цукровий діабет;
  • порушення роботи кровоносної системи, зокрема і анемія;
  • хвороби серцево-судинної системи;
  • наявність кісти або зубного каменю в ротовій порожнині, а також захворювання ясен на гострій стадії: пародонтоз, пародонтит.

Як вибрати якісний імплант?

Очевидно, що далеко не всі імпланти є дійсно ефективними та корисними. Ви можете прочитати багато в тому числі і наукових статей про характеристики продукції різних виробників. Однак вибір того чи іншого імпланту варто довірити виключно лікареві.

Тому шукайте кваліфікованого досвідченого стоматолога, який у своїй практиці використовує сертифіковані надійні імпланти. Також лікар робить вибір на користь тієї чи іншої системи та методу встановлення, ґрунтуючись на клінічних показаннях та особливостях вашої ротової порожнини.