Як носити зубні протези: основні правила та рекомендації фахівців
Протезування зубів є досить поширеною стоматологічною процедурою, що передбачає встановлення спеціальної конструкції, що відновлює один або кілька зубів.
Сама процедура виконується в кілька етапів: починаючи від підготовки порожнини рота і закінчуючи виготовленням протезів по індивідуальному зліпку. Важливо заздалегідь розібратися, як ужитися з конструкцією, щоб уникнути болючих відчуттів та дискомфорту.
Ми зібрали докладні рекомендації, як швидко звикнути до протезів та як здійснювати гігієну ротової порожнини за їх наявності?
Чи обов'язково знімати зубний протез
Як швидко звикнути до зубних протезів? Перші кілька днів не вживайте тверду їжу і якомога повільніше пережовуйте всю їжу. Також стоматолог може порекомендувати спеціальні вправи, що відновлюють дикцію та профілактичний масаж, що знімає дискомфорт та неприємні відчуття у яснах. У середньому на адаптацію потрібно близько 1 місяця. Після цього ви перестанете відчувати протези як чужорідну конструкцію.
У багатьох пацієнтів живе стереотип у тому, що зубні протези варто обов'язково знімати проти ночі і ставити склянку з водою. Все, бо саме такий формат ми часто бачили у старих фільмах. Однак раніше конструкції виготовлялися з каучуку, який у випадку, якщо ви дихаєте ротом (а під час сну контролювати такий процес стає неможливо), сильно пересихає і навіть може деформуватися.
Чи потрібно знімати зубні протези сьогодні? Сучасні технології виробництва та матеріали ніяк не деформуються та не тріскаються при контакті з повітрям. Конструкції виготовляються на основі нейлону або акрилу, відрізняються підвищеним комфортом та високою міцністю. Тому немає необхідності обов'язково знімати протези перед сном. Хіба що в індивідуальному порядку, якщо це було рекомендовано стоматологом.
Найчастіше лікарі рекомендують знімати конструкції, якщо вони сильно тиснуть на ясна. Це дозволить уникнути больових відчуттів, дискомфорту, допоможе яснам відновитися. Як правильно знімати зубний протез, щоб не пошкодити ні порожнину рота, ні саму конструкцію? Все досить просто:
- Розташуйте великий і вказівний пальці між щокою та верхньою частиною зубного протеза.
- Злегка натисніть на ділянку, де зубний протез торкається поверхні ясен.
- Трохи розхитуйте конструкцію, щоб послабити її.
- Як тільки кріплення піддасться, зніміть верхній зубний протез.
З нижнім процедура виглядає так само. Необхідно розгойдувати конструкцію вперед-назад до того моменту, поки кріплення не ослабне. Перші кілька разів знімати протези не так просто. Однак з часом ви призвичаїтесь і зможете від'єднувати конструкції буквально за пару хвилин.
Як правильно зберігати зубні протези, щоб уникнути їх ушкодження? Якщо протягом найближчих кількох годин ви не плануєте повторно надягати конструкцію, помістіть її у спеціальний стерильний розчин. Деякі види протезів можна зберігати у звичайній чистій воді. Перед повторним використанням обов'язково почистити основу, використовуючи спеціальні креми, що запобігають розмноженню бактерій та усувають неприємний запах.
Особливості використання крему Корега
При повторному надяганні зубного протеза необхідно надійно зафіксувати його, щоб уникнути дискомфорту при пережовуванні їжі. І для цього використовується спеціальний крем адгезивної дії. Найчастіше його рекомендують застосовувати на початковому етапі, щоб забезпечити надійніше прилягання конструкції та прискорити адаптацію до неї.
Як користуватися Корегою для зубних протезів:
- Попередньо очистіть основу конструкції, використовуючи пігулки від Корега, що усувають неприємний запах, мікроби.
- Поступово нанесіть тонкий шар крему на висушений очищений зубний протез. Можна смужкою чи точково.
- Уникайте нанесення крему на краю конструкції.
- Вставте зубні протези та натисніть на основу.
- Зачекайте кілька секунд, щоб вона зафіксувалася.
Що робити, якщо зубний протез натирає ясна? Щоб уникнути дискомфорту та больових відчуттів, необхідно на щоденній основі знімати конструкції на ніч для того, щоб ясна відпочили, відновилися. Вище ми зібрали всі рекомендації про те, як знімати протези та закріплювати їх для кращої фіксації. А також як знизити дискомфорт у період звикання до нових конструкцій. Дотримуючись всіх перерахованих правил, ви зможете швидше адаптуватися і насолоджуватися готовим результатом у вигляді відновлення зубного ряду та жувальної функції.