UA

Як встановлюються брекети і коли їх знімати

Брекет-системи спрямовані на виправлення проблем з прикусом, відновлення правильного розташування всіх зубів верхнього або нижнього ряду. Вони складаються з ортодонтичних духів, лігатур, кілець із замками та самої основи. Внаслідок установки брекет системи вдається виправити прикус, прибрати просвіт між зубами тощо.

Така процедура потрібна не лише з естетичною метою. Неправильне розташування зубів може призводити до їх швидшого руйнування, а також викликати болючі відчуття в щелепі. Давайте докладніше розглянемо,як роблять брекети і як зрозуміти, що час знімати системи?

Як ставлять брекети: основні особливості та етапи

Безпосередньо встановленню брекет-системи передує ціла низка процедур у кабінеті у стоматолога. Підготовчий процес складається з кількох етапів:

  1. Консультація спеціаліста. Важливо записатися на первинну консультацію стоматолога у тому, щоб зрозуміти, наскільки необхідна брекет-система у вашому випадку.
  2. Комп'ютерна томографія щелеп. Необхідно зробити максимально точний знімок, щоб візуалізувати розташування зубів. За цим знімком згодом ортодонт і підбиратиме і встановлюватиме брекети.
  3. Санація ротової порожнини. Систему ви носитимете протягом кількох років. І в цей період не вдасться вилікувати зуби: поставити пломби, позбутися карієсу. Тому краще продумати заздалегідь. Абсолютно всі зуби повинні бути виліковані та відновлені, що також може тривати кілька тижнів чи місяців.
  4. Консультація ортодонта На цьому етапі підбираються безпосередньо брекет-системи. Лікар визначає, який вид підходить саме вам. Часто пацієнти хочуть самі вирішити, який тип брекетів встановлювати, ґрунтуючись насамперед на естетичних уподобаннях. Однак є випадки, коли найкращим рішенням стануть керамічні чи сапфірові формати. А є ті, коли найефективнішими будуть металеві, навіть якщо зовні вони вам не дуже подобаються.
  5. Ортодонт робить кілька фотографій у профіль та анфас, вивчає будову щелепи, дає макет на виготовлення 3D гіпсової моделі, уважно розглядає панорамні знімки.

Як ставляться брекети? Сам процес максимально швидкий та простий. Особливо в порівнянні з тим, що вам довелося пройти до цього. На брекет-системи наносять спеціальний матеріал, що дозволяє закріпитись на основі зуба. Стоматолог з'єднує всі елементи дротяною дугою, регулюючи їх під необхідні параметри. На останньому етапі лікар дає рекомендації щодо гігієни ротової порожнини, протипоказань у період носіння брекетів тощо.

Скільки потрібно носити брекети

Багато пацієнтів цікавляться,через скільки знімають брекети? Незалежно від того, в якому віці ви ставите брекет-систему, вам, напевно, буде цікаво дізнатися, як довго ходити з нею. Тим більше, що навіть якщо болючі відчуття з часом повністю підуть, невеликий дискомфорт все ж таки залишиться.

Та й загалом хочеться швидше насолоджуватися готовим результатом та ідеальною усмішкою.

У середньому тривалість носіння брекетів становить 1,5-2 роки. У ряді випадків може тривати до трьох років. При незначних деформаціях і особливо у дитячому віці допускається зняття брекет-системи через 1 рік.

Через такий тривалий процес часто пацієнти наполягають на тому, щоб замість брекетів поставити елайнери. Вони є знімними системами, які при необхідності ви зможете відкласти убік.Чим відрізняються брекети від елайнерів? Останні рекомендовані лише за незначних дефектів і після консультації ортодонта. У важких запущених при серйозних проблемах із прикусом випадках вони не впораються зі своїм завданням. Тоді потрібна виключно брекет-система.

У якому віці ставлять брекети

До якого віку можна носити брекети? Раніше брекет-системи найчастіше встановлювалися у дитячому віці до моменту появи серйозніших проблем із прикусом. І це найправильніше рішення. Чим швидше можна буде виправити нерівне розташування зубів, тим менше проблем з ними буде у дитини з віком. Тим більше, що в період 14-15 років кісткова тканина є досить еластичною. І відновлення зубного ряду відбувається набагато швидше.

При цьому верхньої межі установки брекетів як такої немає. І, якщо ортодонт допускає такий метод лікування, його можна почати і в 30, і в 40 років, і навіть у більш зрілому віці.

А ось нижня межа все ж таки є – до 12 років подібний метод лікування проводити не рекомендують. Необхідно дочекатися зміцнення емалі та зміни всіх молочних зубів.