UA

Залізні брекети

Кожен з нас напевно стикався з людиною, яка носила металеві брекети, тобто найбільш класичні, які найчастіше використовуються в ортодонтичному лікуванні. Вони надзвичайно ефективні при лікуванні неправильного прикусу і можуть використовуватися в будь-якому віці, а крім того, завдяки своїй невисокій ціні, вони як і раніше є найпопулярнішим серед пацієнтів.

Металеві брекети

Що таке брекети металеві?

Металевий ортодонтичний апарат є незнімним, і його конструкція складається з брекетів, з’єднаних між собою спеціальною ортодонтичною дугою за допомогою лігатур. Саме ця дуга, яка є, здавалося б, нескладною металевою дротиною, відповідає за ортодонтичне лікування та ефективність брекетів, оскільки вона чинить м’яку силу на зуби і таким чином дозволяє вилікувати неправильний прикус. Варто знати, що металеві брекети повинні дуже добре прилягати до зубів, тому для фіксації брекетів використовується спеціальний ортодонтичний клей - завдяки цьому вдається отримати правильне положення та стійкість брекетів.

Скільки триває ортодонтичне лікування даним типом апарату?

Залежно від віку пацієнта і неправильного прикусу цей термін може становити від 12 до 30 місяців. Брекети можуть бути способом вилікувати неправильний прикус незалежно від віку пацієнта, але у випадку з літніми людьми лікування зазвичай займає трохи більше часу. Багато хто боїться дискомфорту від роботи пристрою, але ми хочемо вас заспокоїти - в більшості випадків він дуже незначний і до нього можна звикнути. Але необхідно постійно контролювати роботу апарату і відвідувати лікаря-ортодонта, який при необхідності замінить ортодонтичну дугу і лігатури.

Брекети металеві - ціна

Однією з найбільших переваг вибору цього типу ортодонтичного апарата є його низька ціна - принаймні в порівнянні з фіксованими апаратами, які називаються естетичними. Його ціни починаються від 9000 гривень за одну щелепу.

Металеві брекети - відгуки

Переважають, звичайно, думки щодо ефективності пристрою. І фахівці, і користувачі брекетів не сумніваються в тому, що металеві брекети дозволяють впоратися з неправильним прикусом, незалежно від віку та розміру проблеми. Втім, думки про естетичність металевих брекетів теж поширені - поза сумнівом, вони набагато помітніші, ніж порцелянові чи кришталеві брекети, тому до «сталевої» посмішки користувач повинен звикнути. Можна вставити порцеляново-металевий частковий прилад або кришталевий частковий прилад. У таких випадках на передні зуби встановлюють порцелянові або кришталеві брекети, а на інші зуби – металеві.
Проте з душевним дискомфортом варто зіткнутися, адже головна мета – ефективне лікування, а якщо це неможливо – варто скористатися альтернативою у вигляді, наприклад, кришталевих брекетів, які практично непомітні на зубах (але при при цьому їх ціна вища!).

Найважливіші запитання та відповіді

Яка ефективність і комфорт носіння металевих брекетів порівняно з естетичними?

Кожен ортодонтичний апарат, незалежно від того, чи йдеться про незнімну, знімну, металеву чи порцелянову модель, виготовлений таким чином, щоб лікувати. Тому незалежно від того, яким апаратом користується пацієнт, у нього буде шанс вилікувати неправильний прикус. Пам'ятайте, що від знань і досвіду лікаря теж багато залежить!

Чи може брекет іржавіти або знебарвитись?

Що стосується іржавіння – такої можливості немає абсолютно, тому що при їх виробництві використовуються відповідні матеріали, стійкі до вологи. Проте можна знебарвити еластичні лігатури (гумки) в брекетах, якщо за ними не доглядати належним чином, але це залежить від користувача. Всі рекомендації по догляду за брекетами користувачеві надає лікар. Також зверніть увагу на правильне харчування!

Що таке лігатури?

Це спеціальні еластичні і в той же час єдині неметалеві деталі в даному виді брекетів, які відповідають за кріплення дужки. Що цікаво і дуже важливо для багатьох користувачів - лігатури можуть мати різні кольори - колірна палітра дуже велика, тому вибір для кожного пацієнта індивідуальний.

Як доглядати за металевими брекетами?

Основою є, звичайно, часте і регулярне чищення зубів, але ви також повинні звернути увагу на те, щоб їсти невеликими шматочками, не їсти нічого занадто жорсткого і не жувати жуйку!

Чи складніше їсти з металевими брекетами?

Можливо, не стільки складніше, скільки потребує трохи практики. Спочатку це може бути складніше, оскільки їжу потрібно розбити на маленькі шматочки, але з часом усе нормалізується. Тільки пам'ятайте, що ми писали вище - використовуючи металеві брекети, не можна їсти все, тому що це може негативно позначитися на його роботі.

Чи варто інвестувати в металеві брекети?

Думка єдина - це однозначно того варте. Металеві брекети є традиційним рішенням, але все ще ідеальним для ортодонтичного лікування. Він ефективний при лікуванні різних видів неправильного прикусу, не доставляє особливого дискомфорту, а його ціна дуже приваблива. Звичайно, він не забезпечить таких чудових естетичних цінностей, як кришталеві або порцелянові брекети, і це варто пам’ятати, якщо ми дбаємо про красиву посмішку також під час ортодонтичного лікування.